AZ23C30-TP
Contact Now
AZ23C30-TP
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status : Active
Current - Reverse Leakage @ Vr : 100 nA @ 22.5 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 30 V
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : -
Impedance (Max) (Zzt) : 80 Ohms
Supplier Device Package : SOT-23
Mfr : Micro Commercial Co
Operating Temperature : -
Power - Max : 300 mW
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Configuration : 1 Pair Common Anode
Tolerance : ±5%
Base Product Number : AZ23C30
Contact Now
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 30 V 300 mW ±5% SOT-23