ERZ-V14D101
Contact Now
ERZ-V14D101
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 60 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6 kA
Surge Energy Rating : 35 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 165 V
Series : V
Varistor Voltage : 100 VDC
Voltage Rating DC : 85 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 3200 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 60V 50A CLAMP