W3921B0100
Contact Now
W3921B0100
Category : RF and Wireless RF Antennas
Frequency Range : 2.4GHz ~ 2.5GHz
Product Status : Active
Ingress Protection : -
Number of Bands : 1
Mounting Type : Adhesive
Package : Bulk
Series : -
Antenna Type : Flat Patch
Mfr : Pulse Electronics
Frequency Group : UHF (2GHz ~ 3GHz)
Applications : Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™
RF Family/Standard : 802.15.4, Bluetooth, WiFi
Power - Max : 2 W
Frequency (Center/Band) : 2.4GHz
Height (Max) : 0.004" (0.10mm)
Gain : 1dBi
Termination : U.FL (UMCC), IPEX MHF1
VSWR : 2
Return Loss : -
Features : Cable - 100mm
Description : RF ANT 2.4GHZ FLAT PATCH CAB ADH
Contact Now
2.4GHz Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ Flat Patch RF Antenna 2.4GHz ~ 2.5GHz 1dBi U.FL (UMCC), IPEX MHF1 Adhesive