FXP75.07.0045B
Contact Now
FXP75.07.0045B
Category : RF and Wireless RF Antennas
Frequency Range : 2.4GHz ~ 2.5GHz
Frequency Group : UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max) : 0.009" (0.24mm)
Applications : Bluetooth
Gain : 2.5dBi
Number of Bands : 1
Package : Bag
RF Family/Standard : Bluetooth
Frequency (Center/Band) : 2.4GHz
Termination : U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Product Status : Active
Ingress Protection : -
Features : -
Mounting Type : Adhesive
Antenna Type : Flat Patch
Series : Atom
Mfr : Taoglas Limited
Power - Max : 2 W
VSWR : 2
Return Loss : -
Base Product Number : FXP75.07
Description : RF ANT 2.4GHZ FLAT IPEX 45MM
Contact Now
2.4GHz Bluetooth Flat Patch RF Antenna 2.4GHz ~ 2.5GHz 2.5dBi U.FL (UMCC), IPEX MHF1 Adhesive