Q14F3CZZRYG12E
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : DC
Termination Style : Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current : 20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Millicandela Rating : 30mcd Green, 180mcd Red, 30mcd Yellow
Panel Cutout Dimensions : 0.55" (13.97mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : 100°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Green, Red, Yellow
Package : Bag
Lens Color : -
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67
Features : -
Lens Size : 10.00mm Dia
Lens Transparency : Diffused
Series : Q14
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 12V Green, 12V Red, 12V Yellow
Base Product Number : Q14F3CZZRYG
Description : LED PMI FLUSH GRN/RED/YLW
Contact Now
LED Panel Indicator Green, Red, Yellow Diffused 100° 12V Green, 12V Red, 12V Yellow 20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow Wire Leads - 7.87" (200.00mm)